June 16, 2012

Tiburon, CAToto léto jsem pracovně v Tiburonu, CA. Je to malé přístavní městečko rozkládající se přes celý poloostrov naproti San Francisca. Je tady prostě nádherně. Teploty jsou každý den slunečné a vysoké. Sluníčko pálí, což díky větru, který se objevuje zejména přes oběd není ani moc cítit. I tak doporučuji sebou krém s vysokým ochranným faktorem (minimálně 30 :-). Dostat se sem je docela oříšek pokud nemáte zapůjčené auto nebo ho v USA nevlastníte. Jednou z možností je využít autobusu, který díky tomu, že jsme na poloostrově a jediná cesta do a ze středu města je jedna silnice nejezdí moc často. Cena autobusu je různá. Pokud jedete z Marin County (oblasti naproti San Francisca) zaplatíte $2 za jednu cestu. Pokud až ze San Francisca, pak počítejte $4.50 za jeden směr. Druhou možností je trajekt se San Francisca. Jedna cesta stojí $10. Pokud si přivstanete (okolo 6 hodiny ranní) se prodávají zlevněné lístky pro dojíždějící okolo $9 za zpátečku. Jejich počet je, ale omezen. Trajektem je to nádherná projížďka. Tato doprava je frekventovanější než autobus. Když jsme u těch autobusů, pak rozhodně stojí za vyzkoušení i trajekt odjíždějící z Tiburonu na Angel Island, což je přírodní chráněná rezervace, domov rozličných druhů zvířat a rostlin (o tom někdy příště ;-).


Malé náměstí v Tiburonu s ocelovou fontánou ve tvaru žralokovy ploutve (tiburon znamená žralok ve španělštině)


Životní styl je v této oblasti hodně vysoko. Lidé tady nejsou zrovna ti nejchudší. Je to cítit na každém kroku. Pes v domácnosti je samozřejmostí. Celé pobřeží je olemováno cyklostezkami, které jsou obyvateli hojně využívány. Prostředí je nádherné a čisté ze kterého jsou cítit peníze a zdravý životní styl. Místní populace je dosti i španělsky mluvící - mexikánci, peruánci a spol. Což je vidět hlavně v restauračním prostředí ve kterém pracuji nebo obchodech. Nicméně tak jak je zvykem v USA jsou všichni zdvořilí.

Celá Main Street je lemována restauracemi a malými butiky

Marina:


Angel Island:


A teď vše dohromady:
Pohled na Golden Gate Bridge nesmí chybět ;-) a na San Francisco samozřejmě taky:Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...