May 30, 2012

Miláno, Itálie 24. - 27.1.2012

Po dlouhé době se jednalo o výlet za nákupy a s mými milovanými holkami :-) Ty 2 celé dny nám úplně stačily a stihly jsme toho opravdu hodně. Všechno to začalo tradičně akcí letenek nízko-nákladové společnosti Ryanair. Nabídka zpáteční letenky totiž klesla na cenu 300,- Kč. Ihned jsem to zabookovala pro sebe, mamku, sestru a kamarádku :-)
Dne 24.1.2012 jsme tedy vyrazily do slovenského hlavního města Bratislavy. Za odletem jsme cestovaly vlakem a celou cestu jsme strávily po jídelních vagónech, což bylo moc příjemné (zkuste to!). V 8:48 jsme vyjely, a po 2 přestupech před 14 hodinou jsme byly v Bratislavě. Letiště zelo docela prázdnotou a ani stánky s občerstvením nebyly otevřené.

Letiště v Bratislavě patří k mým nejméně oblíbeným ze kterého jsem kdy odlétala. Asi je to tím, že tam není vůbec nic k vidění. Areál letiště je nový, ale i tak člověk očekává nějaké obchody ve kterých tíhou vzrušení z cest nakoupí plno nesmyslů s duty-free akcí ;-) Tady tomu tak není. Jedna parfumérie s pár čokoládami, cigaretami a hračkami. Dvě kavárny ve které za bagetu se sýrem dáte přes 10€ a tím to hasne :D Vážně to tam nemám ráda. I tak ve mě nadšení z cesty přehlušilo to ostatní a za západu Slunce jsme vzlétly.
Palubní personál už za letu nabízel jízdenky na dopravu do Milána z letiště v Bergamu. Tím jsme si docela ukrátily čas a zpáteční jízdenka vyšla na 15€. Jedná se o společnost Autostradale a jejich autobusy stojí přímo před terminálem za pokřiku řidičů kdo chce do Milána. Nelze je minout. Podle jejich jízdního řádu by měli odjíždět co 30 minut. Pravdou je, že autobus odjíždí ihned jak se naplní (platí i pro opačný směr, tak není potřeba čekat nebo počítat čas, kdy máte stát na zastávce). Při směru cesty z letiště do centra Milána autobus ještě zajíždí na letiště Malpensa. V obou směrech trvá cesta cca 60 minut.

Miláno je krásným městem plné historie, módy a italské kultury. Překvapilo mě na něm jak je "centrum" malinkaté a všude se dá v pořádku dojít - na nákupy konkrétně ;-) Pro tento výlet jsem zvolila ubytování přes server Airbnb, a tak jsme bydlely ve starém farním domě na Corso di Porta Ticinese, což je těsně za prstencem obklopující milánské centrum, ale i tak jsme u Duoma byly za 5 minut. Tato cesta je lemována obchody a protahuje se až do známé Corso Vittorio Emanuele II.
Duomo - Stavba v gotickém slohu byla zahájena v pozdním 14. století, přičemž poslední detaily byly dokončeny až ve 20. století.Během návštěvy Milána jsme si nemohly ani nechat ujít slavnou Poslední večeři Páně. Je to nádhera a všem doporučuji. Lístky si můžete zarezervovat oficiálně zde. Doporučuji, ale bookovat co nejdříve, protože je tam nával. Pokud by se vám nepodařilo si lístky zamluvit dopředu přes internet na dobu vaší návštěvy nemusíte věšet hlavu. Lístky lze zakoupit i přímo na místě, ale POZOR! Prodávají se jen brzy ráno a omezené množství (to co nebylo vyzvednuto)! Cena návštěvy? 6,50€ + 1,50€ za internetové zakoupení. Pokud jste student nebo starší 65 pak máte výraznou slevu nebo dokonce návštěvu zdarma :-)

Fotografování je přísně zakázáno ;-)
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...