January 28, 2012

Jak se dostat do Číny?

Ahoj! Před chvílí jsem se vrátila do tepla domova a opět mi chybí nepoznané dálky. Než, ale zpracuji zážitky a fotky z cesty po italském Milánu, tak ještě chvíli zůstanu u Číny...


Jak se dostat do Číny byl jeden z největších milníků cesty. Po vyřešení tohoto rébusu šlo všechno hladce :-)
Otázka je to jednoduchá a odpověď nabízející taky: LETADLEM :-D. Najít nějakou výhodnou letenku s akčním tarifem dneska není žádný problém a letadlem se například do Pekingu dostane za cenu okolo 7.000,- Kč return. To co trápilo moji hlavu byly víza. Občan České republiky je totiž vázán vízovou povinností a musí si o ně zažádat v Praze... Stala se ta nepříjemná věc, že Čína slavila v říjnu svátek a s ní i ambasáda v Praze. Naštěstí jsem jela o týden poté, ale i tak díky nekončícímu hadu fronty mi  přímo před nosem zavřeli a vízum se nekonalo. Po úspěšně podané přihlášce o vízum si pro pas musíte následně opět přijet, popřípadě vám ho může někdo vyzvednout (musí mít, ale účet o zaplacení poplatku). Z toho vyplývá rada nad zlato: Vždy kontrolujte kalendář a svátky.
Mým řešením byla cestovní agentura sídlící nedaleko mého bydliště na Severní Moravě a ta mi vízum za rozumný poplatek (menší než 2x cesta vlakem/autobusem do Prahy) zajistila.
Užitečné odkazy:


Jeden ze lvů v Zakázaném městě, Peking.


Pohled z Jingshan parku na Zakázané městoPtačí hnízdo - olympijská arénaRelated Posts Plugin for WordPress, Blogger...