November 1, 2011

Směr USA na skoro 4 měsíce

Dva dny po absolvování bakalářských zkoušek jsem se vydala na cestu za programem Work & Travel USA do amerického města Buffalo ve státu New York. Padlo to na 2. června 2011, čtvrtek. Pořádně nabalená do jedné cestovní tašky a obrovské kabelky s nejdůležitějšími věcmi jsem vyčkávala příjezdu autobusu ve Valašském Meziříčí směr Praha. Bohužel autobus měl 45 minut zpoždění ... Protože jsem tam čekala sama a v 1:20 tam ráno nikdo nebyl, tak mi ta cesta začala docela zajímavě. Ale on přijel a před osmou jsem už byla na letišti, následně i odbavená pro let do New Yorku (JFK) přes Varšavu (WAW).


Už v Praze jsem se seznámila s pěti dalšími studenty se stejným osudem jako já - létem stráveným v USA. Hned jsem si předali kontakty, a tak najednou nebyl problém se podívat do Washingtonu nebo Richmondu s přiměřenými náklady ;-) Cesta uběhla celkem v pořádku, i když už pro příště vím, že ta tisícovka investovaná do dražší letenky kvalitnější společnosti nejsou vyhozené peníze a příště polské LOT volit nebudu :D Jídlo nic moc, na skoro 10-ti hodinový let byly pouštěné filmy řešeny společnými obrazovkami, o poloze letadla na mapě jednou za uherský rok nemluvě. Let z Prahy do Varšavy jsme absolvovali všichni společně a následně jsme se rozdělili. Letadlo nebylo 100% zaplněné a snad celý let jsme si povídali co od programu očekáváme a co chceme dosáhnout (např. hodit se do pohody, cvičit, něco si koupit, atp.).

S blížícím se přistáním jsem začala mít docela nervy, abych stihla let z New Yorku (JFK) do Buffala. Rychle jsem se rozloučila s Martinem. Čekal mě totiž odlet z jiného terminálu, méně jak dvě hodiny času na přestup a imigrační peripetie. Letiště jsem znala i systém s AirTrain, takže tady problém nebyl. Imigrační bylo podle mě kámen úrazu. Sešlo se několik letadel což vedlo k nekončícímu hadu a rostoucí nervozitě. Naštěstí strach z toho zda-li mě pustí na území Spojených států amerických byl bezpředmětný díky všemocnému formuláři DS-2019. Následoval sprint, rychlé odbavení u kiosku společnosti JetBlue a výdech u gate. Stihla! Úsměv na tváři mě neopustil velkou chvíli :-) Při čekání jsem i přes únavu začala vnímat kde to jsem ... Vše je to tak jiné a nepopsatelné - počínaje složením obyvatelstva, vůní/pachy, mentalitou a konče prvními zakoupenými M&M's pro vzpamatování se ;-)

Let do Buffala už byl jiné kafe! Super servis, vlastní obrazovka a místo plánovaných 2 hodin letu jsme překvapivě 45 minut čekali "naložení" na letišti a 45 minut letěli.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...